Hoppa till sidans innehåll

Skellefteserien omgång 1


Spelprogram  
Skellefteserien 11/12  
             
Gruppspel 1  
             
  Tid Bana        Resultat
             
Söndag 16/10 09:40 1 A1. Nisses - A6. Polarna -
    2 A2. Hotell Stensborg - A5. PlåtIsol -
    3 A3. Team OT - A4. Oden -
             
  11:20 1 B1. Bolaget - B6. Stonecakes -
    2 B2. Eriksson - B5. E.G. -
    3 B3. Team Ambra - B4. Larsson -
             
  13:00 1 C1. Bergkvist - C6. Viktorsson -
    2 C2. Eskilstuna United - C5. TFG -
    3 C3. Laphroaig - C4. Säkra -
             
  14:40 1   -   -
    2 D2. Mina favoriter - D1. Online -
    3 D3. Roling Stones - D4. Stoned -
             
  16:20 1   -   -
    2   -   -
    3   -   -
             
             
Söndag 23/10 09:40 1   -   -
    2   -   -
    3   -   -
             
  11:20 1 A5. PlåtIsol - A1. Nisses -
    2 A6. Polarna - A4. Oden -
    3 A3. Team OT - A2. Hotell Stensborg -
             
  13:00 1 B5. E.G. - B1. Bolaget -
    2 B6. Stonecakes - B4. Larsson -
    3 B3. Team Ambra - B2. Eriksson -
             
  14:40 1 C5. TFG - C1. Bergkvist -
    2 C6. Viktorsson - C4. Säkra -
    3 C3. Laphroaig - C2. Eskilstuna United -
             
  16:20 1 D1. Online - D5. Juniors -
    2   -   -
    3 D3. Roling Stones - D2. Mina favoriter -
             
  Tid Bana        Resultat
             
Söndag 30/10 09:40 1   -   -
    2 D1. Online - D3. Roling Stones -
    3 D4. Stoned - D5. Juniors -
             
  11:20 1   -   -
    2   -   -
    3   -   -
             
  13:00 1 A6. Polarna - A2. Hotell Stensborg -
    2 A5. PlåtIsol - A3. Team OT -
    3 A4. Oden - A1. Nisses -
             
  14:40 1 B6. Stonecakes - B2. Eriksson -
    2 B5. E.G. - B3. Team Ambra -
    3 B4. Larsson - B1. Bolaget -
             
  16:20 1 C6. Viktorsson - C2. Eskilstuna United -
    2 C5. TFG - C3. Laphroaig -
    3 C4. Säkra - C1. Bergkvist -
             
             
Söndag 6/11 09:40 1 C2. Eskilstuna United - C4. Säkra -
    2 C1. Bergkvist - C3. Laphroaig -
    3 C6. Viktorsson - C5. TFG -
             
  11:20 1 D2. Mina favoriter - D4. Stoned -
    2 D5. Juniors - D3. Roling Stones -
    3   -   -
             
  13:00 1   -   -
    2   -   -
    3   -   -
             
  14:40 1 A2. Hotell Stensborg - A4. Oden -
    2 A1. Nisses - A3. Team OT -
    3 A6. Polarna - A5. PlåtIsol -
             
  16:20 1 B2. Eriksson - B4. Larsson -
    2 B1. Bolaget - B3. Team Ambra -
    3 B6. Stonecakes - B5. E.G. -
             
  Tid Bana        Resultat
             
Söndag 13/11 09:40 1 B3. Team Ambra - B6. Stonecakes -
    2 B4. Larsson - B5. E.G. -
    3 B2. Eriksson - B1. Bolaget -
             
  11:20 1 C3. Laphroaig - C6. Viktorsson -
    2 C4. Säkra - C5. TFG -
    3 C2. Eskilstuna United - C1. Bergkvist -
             
  13:00 1   -   -
    2 D4. Stoned - D1. Online -
    3 D2. Mina favoriter - D5. Juniors -
             
  14:40 1   -   -
    2   -   -
    3   -   -
             
  16:20 1 A3. Team OT - A6. Polarna -
    2 A4. Oden - A5. PlåtIsol -
    3 A2. Hotell Stensborg - A1. Nisses -
  OBS! Sista dag för spel omg 1, Torsdag den 18/11  
Uppdaterad: 13 OKT 2011 19:36 Skribent: Kurt Eriksson

Postadress:
Skellefteå CK - Curling
Mossgatan 27
93170 Skellefteå

Besöksadress:
Mossgatan 27
93170 Skellefteå

Kontakt:
Tel: +46706039595
E-post: sekreterare@curlingk...

Se all info